کاشی و سرامیک برلیان رفسنجان که شب ها موسیقی ملایم پخش می کرد

کاشی ها مانند کاشی و سرامیک برلیان رفسنجان نوعی ماده نازک و سفت و سخت با سطح سخت است که با فرآیندهای تولید به شکل‌های هندسی یکنواخت برای استفاده به عنوان ماده تکمیل سطوح صاف مانند کف، میز یا دیوارها شکل می‌گیرد.

این می تواند شامل سنگ های طبیعی روستایی مانند گرانیت باشد، یا مواد بسیار فرآوری شده، مانند شیشه های بازتابنده، اما اشکال مختلف کاشی های کفپوش وینیل را شامل نمی شود، زیرا اینها مواد کفپوش ارتجاعی محسوب می شوند.

اشکال مختلف کاشی سخت یک مصالح ساختمانی مورد علاقه برای هزاران سال بوده است. اگر چه کاشی‌های سختی که برای کف، دیوارها، پشت‌پاشی‌ها و میزها استفاده می‌شوند.

گاهی اوقات تحت برچسب “سرامیک” قرار می‌گیرند، در واقعیت هفت گزینه متمایز برای کاشی‌های سطح سخت وجود دارد که سرامیک سفالی تنها یکی از آنهاست. بهترین انتخاب برای شما به بودجه، اهداف دکور و آرزوهای DIY شما بستگی دارد.

در زیر، نحوه انتخاب از بین هفت ماده اساسی را که معمولاً در مصالح کاشی سخت برای کف، دیوارها، میزهای کف و پشتی استفاده می شود، بیاموزید.

مقایسه مصالح کاشی سخت با استفاده از قیمت به عنوان معیار، امری دشوار است.

در حالی که درست است که کاشی‌های سرامیکی اولیه یا کاشی‌های سفالی ارزان‌ترین قیمت را دارند، در حالی که کاشی‌های سنگ طبیعی گران‌ترین هستند، قیمت‌های بسیار زیادی برای هر نوع کاشی وجود دارد.

برای مثال، می‌توانید برای کاشی‌های سرامیکی طراحی‌شده وارداتی، بیش از 50 دلار برای هر فوت مربع هزینه کنید، در حالی که کاشی‌های گرانیتی از سنگ استخراج شده در محل ممکن است با حداقل 3 دلار در هر فوت مربع در دسترس باشند.

وقتی میانگین قیمت‌ها در زیر آورده می‌شود، برای ابتدایی‌ترین شکل‌ها، رنگ‌ها و بافت کاشی‌ها است – نوعی که در خرده‌فروش‌های بزرگ یا فروشگاه‌های کاشی مصرفی فروخته می‌شود.

اگر از فروشگاه‌های تخصصی که کاشی‌های طراحی شده وارداتی را ارائه می‌کنند، خرید کنید، همه شرط‌ها لغو می‌شوند.

کاشی و سرامیک سنتی بهترین انتخاب برای افرادی است که خود را انجام می دهند، زیرا برش آن با یک ابزار ساده برش آسان است.

بسیاری از اشکال دیگر کاشی، از جمله چینی، سنگ طبیعی، و کاشی معدن، بهتر است با اره مرطوب اجاره ای برش داده شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.