ورق گالوانیزه رنگی در رشت که با اشکال گرد و مثلثی روانه بازار شدند مورد توجه قرار گرفتند

فلزات مختلف و آلیاژهای فلزی مانند ورق گالوانیزه رنگی در رشت را می توان به ورق تبدیل کرد و برای ساخت قطعات ورق فلزی استفاده کرد.

انتخاب مواد بستگی به الزامات کاربرد دارد و عواملی در انتخاب مواد عبارتند از:

شکل پذیری
قابلیت جوشکاری
مقاومت در برابر خوردگی
استحکام – قدرت
وزن
هزینه
مواد محبوب ورق فلزی عبارتند از:
فولاد ضد زنگ
فولاد ضد زنگ پایه و فنر مانند دو دسته مورد استفاده در ساخت ورق فلزی هستند.

ضد زنگ استاندارد می تواند غیر مغناطیسی باشد. هر یک از فولادهای سری 300 متداول ترین نوع فولاد ضد زنگ هستند. در طول ساخت نیازی به کار گرم یا کاهش استرس دیگر ندارد.

گرید 316 در بین گریدهای فولاد ضد زنگ مقاوم ترین در برابر خوردگی است و استحکام خود را در دماهای بالا حفظ می کند.

گرید 304 بیشترین استفاده را دارد و در حالی که تا حدودی در برابر خوردگی مقاوم است، شکل پذیری و جوش پذیری خوبی را ارائه می دهد.

ضد زنگ مغناطیسی استاندارد برای ساخت ورق فلزی سری 400 است. درجه 410 مقاومت کمتری در برابر خوردگی ارائه می دهد اما قابل عملیات حرارتی است.

گرید 430 یک جایگزین ارزان قیمت برای سایر گزینه های فولاد ضد زنگ است و در کاربردهایی استفاده می شود که مقاومت در برابر خوردگی یک نیاز اصلی نیست، مانند سطوح دستگاه با برس کار شده.

از آنجایی که این مواد به جای تغییر شکل پلاستیکی به سمت الاستیک تمایل دارند، برای رسیدن به فرم نهایی باید بیش از حد خم شوند.

فولادهای فنر مانند به سرعت سخت می شوند و باید برای کاهش تنش در هنگام شکل گیری گرم شوند.

نمرات شامل 301، 17-4، 1095 و 1075 است. ضد زنگ فنر مانند معمولاً به تجهیزات و فرآیندهای تخصصی نیاز دارد و برای رسیدن به فرم نهایی باید بیش از حد خم شود.

فرآیند نورد سرد برای صاف کردن روکش فولاد نورد گرم و همچنین برای حفظ تحمل سخت‌تر هنگام شکل‌دهی استفاده می‌شود. CRS در آلیاژهای 1008 و 1018 موجود است.

یک ماده با قیمت متوسط، آلومینیوم دارای طیف وسیعی از ویژگی ها در چندین درجه است تا نیازهای کاربردی را برآورده کند.

گرید 1100 استحکام نسبتاً کمی را ارائه می دهد اما در برابر مواد شیمیایی و آب و هوا مقاوم است و قابل جوش و انعطاف پذیر است و امکان کشیدن عمیق را فراهم می کند.

گرید 3003 قوی تر و شکل پذیرتر، قابل جوش، مقاوم در برابر خوردگی و مقرون به صرفه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.