مردی که الکل صنعتی 20  لیتری را به جای آب خورد و فوت کرد

برای شناخت انواع مختلفی از الکل صنعتی 20  لیتری آماده اید؟

خواص حلال استون آن را در مصارف صنعتی قرن بیست و یکم محبوب کرده است. استفاده از استون در پاک کننده های کاربراتوری محصول دیگری است که نشان می دهد چگونه 12 درصد از کل استون استفاده شده به حلال پاک کننده تبدیل می شود.

استفاده از استون بسیار قابل احتراق و ایمن مستلزم اجتناب از هرگونه منبع اشتعال است. استون با فشار بخار بالا به نیاز به استفاده از پاک کننده های کاربراتوری در مناطقی با تهویه خوب کمک می کند.

زایلن با بوی قوی با بوی شیرین، مایعی شفاف و شیمیایی است. زایلن که از قطران نفت و زغال سنگ مشتق شده است، نه تنها در حلال ها استفاده می شود، مانند:

رنگ می کند
لاک ها
شلاک ها
تولوئن
یکی دیگر از اجزای بی رنگ، تند و با بوی ساخارین پاک کننده کاربراتور تولوئن است. این ترکیب که به عنوان یک حلال در بنزین هواپیما استفاده می شود، به مواد شیمیایی دیگر نیز تبدیل می شود.

عطرها، رنگ‌ها، داروها، مواد منفجره و شوینده‌ها از جمله محصولاتی هستند که حاوی تولوئن هستند.

جدا از استفاده از آن در پاک کننده های کاربراتوری، متیل اتیل کتون (MEK) یکی از پایه های اصلی در تولید لاک های وینیل است.

دامنه کاربرد این آمالگام شیمیایی شامل چسب ها و روغن های روان کننده و همچنین یک واکنش میانی یا شیمیایی است که باعث می شود یک چیز به چیز دیگری تبدیل شود، مانند تولید آنتی اکسیدان ها و عطرها.

ماهیت چربی زدایی و تمیز کنندگی MEK این ماده شیمیایی را به عنصر اصلی پاک کننده های کاربراتور تبدیل می کند.

اتیل بنزن یک هیدروکربن مایع است که رزین های موجود در کاربراتورهای کثیف را تمیز می کند. اتیل بنزن که در سایر محصولات خودرو و نفت استفاده می شود، مایعی بسیار قابل اشتعال و شفاف با رایحه ای مطبوع است.

گلیکول آلکیل اترها اجزای پایه 2-بوتوکسی اتانول، یکی دیگر از مواد پاک کننده کاربراتور هستند. این ترکیب بوی قوی اتر می دهد. همچنین به عنوان یک پاک کننده صنعتی cellosolve نامیده می شود، این ماده شیمیایی در پاک کننده رنگ نیز یافت می شود.

پروپان یک گاز طبیعی و محصول فرعی تصفیه نفت است. پروپان که به راحتی با فشرده سازی و خنک شدن مایع می شود، سوخت انواع خاصی از فندک ها، اجاق های کمپینگ و لامپ ها را تامین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.