مردی با خوردن حنا هندی قیفی در زمان قحطی توانست جان خود را نجات دهد

سبک های منطقه ای حنا هندی قیفی مراکش:چندین سبک سنتی منطقه ای از طرح های تاتو حنا در مراکش وجود دارد.

با این حال، تمایز بین این طرح‌های حنا مراکشی به دلیل محبوبیت فزاینده حنا در گردشگری و تصاویری که به راحتی از طرح‌های حنا در اینترنت در دسترس هستند، مبهم می‌شوند.

علاوه بر این، این واقعیت است که هیچ سیستم رسمی آموزش حنا در مراکش وجود ندارد، و هنرمندان ذاتاً افراد خلاقی هستند که همیشه به “قوانین” تجویز شده یا طرح های سنتی پایبند نیستند.

با این وجود، چندین نوع مختلف از چیدمان استاندارد یا طرح اولیه اغلب توسط هنرمندان حنا به عنوان نقطه شروع و راهی کارآمد برای شروع نوشتن یک طرح استفاده می شود.

یکی از نمونه‌های این طرح، طرح خالکوبی حنا است که با یک عنصر خاص مانند چشم یا گل شروع می‌شود. سپس بقیه خالکوبی حنا به صورت هنرمندانه در اطراف عنصر مرکزی اعمال می شود.

مثال دیگر طراحی mehndi است که بر اساس یک ناحیه خاص بدن است، بدون عنصر مرکزی خاص. با این طرح دوم، مناطق بزرگ به اشکال کوچک‌تر تقسیم می‌شوند و سپس از عناصر پرکننده برای اشغال آن فضاها استفاده می‌شود.

شناخته شده ترین و طبقه بندی شده ترین سبک طراحی حنا مراکشی سبک فاسی است که در شهر امپراتوری فس سرچشمه گرفته است.

طرح‌های حنا فاسی که کمترین شکل آزاد در بین چندین سبک منطقه‌ای دارند، اغلب دارای اشکال هندسی هستند که تمایل دارند به طور کامل ناحیه حناکاری شده را بپوشانند، با بلوک‌های رنگی بسیار کم و تقریباً بدون تکرار یک الگو.

سبک طراحی حنا مراکشی یا مراکشی به راحتی با ترجیح آن برای الگوهای گل بر هندسی و تمایل آن به دست نخورده ماندن نواحی پوست – چیزی که نقاشان ممکن است از آن به عنوان “فضای منفی” یاد کنند، شناسایی می شود.

هنرمند ارشد حنا ما در کافه هنر حنا مراکش به ما می گوید که به طور فزاینده ای، الگوهای هندسی راه خود را به سبک مراکشی باز می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.