قیمت فروش ماهی سفید دریایی در بازار تهران

آیا می دانید ماهی سفید دریایی دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ قیمت فروش ماهی سفید دریایی در بازار تهران چقدر می باشد؟ فروش ماهی سفید در بازار تهران چقدر رونق دارد؟
ماهی سفید یکی از برترین انواع ماهی شمال ایران محسوب می شود که بیش ترین رشد را در دریای خزر دارد. البته می توان گفت که این ماهی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد که در ادامه بیش تر در مورد آن صحبت شده است.

مشخصات ماهی سفید دریایی

ماهی سفید دریای خزر دارای بدنی دوکی شکل و فشرده بوده و همچنین از خانواده کپور ماهیان به شمار می رود. این ماهی می تواند تا 10 الی 12 سال عمر داشته باشد و در دو نوع ماده و نر وجود دارد که هر دوی آن ها به تخم ریزی مشغول می باشند. ماهی سفید نر و ماده از نظر شکل ظاهری فقط دارای دو تفاوت می باشند که می توان به گوشتی بودن ماهی و وجود برجستگی های سفید در بالای سر ماهی سفید نر اشاره کرد و این ویژگی ها در ماهی سفید ماده دیده نمی شود.
ماهی سفید در وزن های مختلفی در بازار به فروش می رسد و این ماهی می تواند تا 71 سانتی متر نیز رشد داشته باشد و همچنین بیش ترین وزن ماهی سفید، 4 کیلوگرم بوده است. ماهی سفید در دو نوع دریایی و پرورشی وجود دارد ولی طعم و مزه ماهی سفید دریایی بسیار مرغوب تر و بهتر از ماهی سفید پرورشی می باشد.
از ارزش غذایی ماهی سفید می توان به چربی و پروتئین اشاره کرد که در هر 100 گرم از ماهی سفید دریایی حدود 4 الی 6 گرم چربی و 18 الی 20 گرم پروتئین یافت می شود. ماهی سفید دریایی از هر نوع ماده غذایی تغذیه می کند و بیش ترین غذای این ماهیان لارو ها و پلانکتون های گیاهی و جانوری می باشند. ماهی سفید از گوشت سفید و مرغوب و همچنین استخوان داری برخوردار است و به ماهی استخوانی دریای خزر مشهور می باشد.

قیمت ماهی سفید دریایی در بازار تهران

ماهی سفید دریایی در بازار ایران با قیمت بالایی به فروش می رسد و البته می توان گفت که این ماهی از گرانترین ماهی های شمال کشور محسوب می شود. ماهی سفید دریایی با وزن 900 گرم به بالا با قیمت 22000 تومان به فروش می رسد و اگر در وزن 700 الی 900 گرم باشد با قیمت 19000 تومان و در وزن های 500 الی 700 گرم با قیمت 16000 تومان به فروش می رسد. برای اطلاع از قیمت روز ماهی سفید دریایی می توانید با مشاورین واحد فروش تماس حاصل فرمایید.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.