قیمت بازار ماهی سفید پرورشی در ایران

ماهی سفید پرورشی در بازار ایران با چه قیمت به فروش می رسد؟ ماهی سفید پرورشی دارای چه ویژگی هایی بوده و از کدام دسته از ماهیان به شمار می رود؟
ماهی سفید دریایی یکی از برترین ماهی های دریای خزر به شمار می رود که با نام جواهر خزر معرفی شده است. این ماهی از ویژگی های ظاهری مختلفی برخوردار بوده که می توان به بدنی دوکی شکل و کشیده اشاره کرد. البته ماهی سفید دریایی با نوع پرورشی متفاوت می باشد ولی از یک خانواده محسوب می شوند. ماهی سفید دریایی دارای فلس های دایره ای بوده و از دهانی با فرم انتهایی برخوردار می باشد.
ماهی سفید دریایی دارای باله می باشد و بیش ترین طول این ماهی 71 سانتی متر و وزن آن 4 کیلوگرم بوده است. این ماهی در دریای خزر با سن 10 سالگی همراه می باشد و از انواع ماهیان بومی کشور ایران محسوب می شود و بیش تر در رودخانه های گیلان و مازندران و دریای خزر دیده شده است.

اطلاعاتی در مورد ماهی سفید پرورشی

ماهی سفید پرورشی که با نام ماهی آمور یا ماهی کپور علفخوار خوانده می شود، یکی از برترین ماهی آب های شیرین بوده است. این ماهی از خانواده کپور ماهیان به شمار می رود و از انواع بومی شرق آسیا می باشد. این ماهی در رودخانه آمور زندگی می کند و به دلیل شباهت زیادی که با ماهی سفید دریایی دارد، با نام ماهی سفید پرورشی خوانده شده است.
ماهی سفید پرورشی یا ماهی آمور می تواند تا 100 سانتی متر رشد داشته باشد و گاهی وزن این ماهی به 32 کیلوگرم نیز می رسد. این ماهی از بدنی گرد و فلس های متراکمی تشکیل شده است و همچنین دارای باله پشتی گرد و خط جانبی کاملی بوده است. ماهی سفید پرورشی از ماهیان چینی محسوب می شود و همراه با ماهی کپور معمولی، ماهی کپور نقره ای و ماهی کپور سرگنده پرورش داده می شود.
گفته شده است که بهترین دما برای تخم ریزی ماهی سفید پرورشی، 21 الی 23 درجه سانتی گراد بوده است و این ماهی بیش تر در مناطق گل آلود دیده می شود و به صورت گروهی به تخم ریزی می پردازد.

ماهی سفید پرورشی

قیمت ماهی سفید پرورشی در بازار کشور

قیمت ماهی سفید دریایی در بازار کشور در وزن های بالای 900 گرم به بالا، 27000 تومان بوده است و در وزن های 700 الی 900 گرم حدود 25000 تومان می باشد.
قیمت هر کیلو ماهی سفید پرورشی در بازار کشور 15000 تومان است و اما این قیمت مختص به ماهی سفید پرورشی زنده می باشد. ماهی سفید پرورشی آمور فیله شده در هر کیلو با قیمت 31000 تومان به فروش می رسد. هر کیلو ماهی سفید پرورشی طعم دار با قیمت 32200 تومان به بازار عرضه می گردد.
جهت اطلاع از قیمت روز ماهی سفید با شماره زیر در تماس باشید.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.