قیمت بازار ماهی سفید دریایی

ماهی سفید از دسته ماهیان مرغوب شمال به شمار می رود که در دو نوه دریایی و پرورشی به فروش می رسد. قیمت بازار ماهی سفید دریایی در کشور چقدر می باشد؟
دریای خزر یکی از پهناورترین دریا های ایران محسوب می شود که در این دریا بی نظیر ترین انواع ماهی رشد و پرورش می یابند. البته در این دریا انواع ماهی های خاویاری، فک خزری و استخوانی پرورش داده می شود و از مرغوب ترین و برترین ماهی های خزر می توان به ماهی سفید دریایی اشاره کرد که در ادامه بیش تر در مورد آن صحبت شده است.

شناخت و آشنایی با ماهی سفید خزر

ماهی سفید از دسته ماهی های خزر محسوب می شود که در بین مردم شمال کشور از طرفداران زیادی برخوردار می باشد. البته این ماهی از لذیذترین ماهی شمال به شمار می رود و حدود 60 درصد از صید ماهی شمال کشور مربوط به ماهی سفید دریایی بوده است و طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که حدود 12 هزار صیاد به صید ماهی سفید می پردازند.
از مشخصه های ماهی سفید می توان به ویژگی های ظاهری ماهی و خانواده ماهی سفید اشاره کرد. این ماهی از فوق رده ماهیان حقیقی به شمار می رود و همچنین از راسته کپور ماهیان محسوب می شود. بدن این ماهی دوکی شکل بوده و از هر دو طرف فشردگی خفیفی احساس می شود. این ماهی دارای فلس های دایره ای بوده است که قطر فلس های این ماهی به 12 میلیمتر نیز می رسد. همچنین می توان گفت که ماهی سفید دریایی دارای دهانی با فرم انتهایی می باشد و همچنین فاقد سیبیلک بوده و دارای خط جانبی است.
ماهی سفید دریایی دارای دو رنگ بوده که رنگ نقره ای که تیره است بر روی پشت ماهی نمایان شده است و رنگ سفید در قسمت شکمی ماهی دیده می شود. ماهی سفید دریایی از 5 باله برخوردار می باشد که دو باله بر روی پشت ماهی، دو باله در سینه ماهی و یک باله در پشت دیده می شود و همچنین از 3 شعاع سخت و 9 شعاع نرم برخوردار بوده است.
در مورد بوم شناسی ماهی سفید دریایی گفته شده است که این ماهی بیش تر در مناطق جنوبی و جنوب غربی دریای خزر یافت می شود و همچنین از رود اترک تا دریای ترکمنستان نیز کشیده شده است.

ماهی سفید

قیمت بازار ماهی سفید دریایی

ماهی سفید دریایی از گرانترین ماهی شمال محسوب می شود که در بازار با وزن های مختلفی به فروش می رسد. البته ماهی سفید به صورت منجمد شده و تازه در بازار فروخته می شود که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. قیمت ماهی سفید دریایی در وزن بالای 900 گرم، 27000 تومان و قیمت ماهی سفید دریایی در وزن 700 الی 900 گرم، 25000 تومان بوده است. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت روز ماهی سفید با مشاورین واحد فروش تماس حاصل فرمایید.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.