قیمت بازار ماهی سفید دریایی کشور

آیا می دانید قیمت ماهی سفید دریایی در بازار کشور ایران چقدر می باشد؟ آیا خواص ماهی سفید دریایی با ماهی سفید پرورشی یکی می باشد؟ در مورد ویژگی های ماهی سفید چه شنیده اید؟
ماهی سفید از ماهیان کپور به شمار می رود که البته می توان گفت این ماهی از معروف ترین ماهی کپور محسوب می شود. ماهی سفید بیش تر در دریای خزر و رودخانه های شمالی کشور یافت می شود و دارای سه نوع دریایی، رودخانه ای و پرورشی بوده است که البته دارای خواص متفاوتی هستند.
ماهی سفید دریایی که از دو نوع دیگر بهتر و باکیفیت تر می باشد دارای گوشت بسیار خوش طعمی نیز است که در ادامه در مورد این ماهی بیش تر صحبت شده است.

ویژگی های ماهی سفید دریایی چیست

ماهی سفید دریایی در قسمت های مختلفی از جهان رشد می کند که می توان به رومانی، اسلواکی، اوکراین و بلغارستان اشاره کرد. البته این ماهی از جمله ماهیان معرفی شده به ایران بوده است که در بخش های مختلفی از ایران یعنی سفیدرود، تالاب انزلی، دریای خزر، رودخانه گیلان و مازندران و… زندگی می کند.
ماهی سفید دریایی دارای پوزه ای گرد بوده و البته دهان این ماهی به صورت انتهایی می باشد. این ماهی از شکمی مدوری شکل برخوردار است و دارای باله های خاکستری و زرد فام بوده است. ماهی سفید دریایی دارای بدنی استوانه ای است و از دندان های حلقی یک ردیفی برخوردار است. بزرگترین ماهی سفید 71 سانتی متر بوده است و همچنین گفته شده است که ماهی سفید نر دارای گوشت بیش تری بوده است.
در مورد وزن ماهی سفید دریایی گفته شده است که این ماهی دارای وزنی برابر با 8 کیلوگرم می باشد و این وزن متعلق به کشور ایران نبوده است و سن این ماهی تا 12 سالگی می رسد. عمده ترین غذای ماهی سفید، زئوپلانکتون ها، جلبک ها، لارو حشرات و… بوده است و اصلی ترین غذای ماهی سفید، نرمتنان می باشد و گاهی از کرم های پرتار نیز تغذیه می کنند.
در رابطه با بوم شناسی ماهی سفید می توان گفت که این ماهی در دریای خزر پراکنش داده شده است و در قسمت های جنوبی و جنوب غربی دریای خزر زندگی می کند. ماهی سفید از نظر اقتصادی دارای ارزش زیادی بوده است و در بازار کشور از پرفروش ترین ماهی به شمار می رود.

ماهی سفید

قیمت بازار ماهی سفید دریایی چقدر است

ماهی سفید دریایی در وزن های مختلفی در بازار به فروش می رسد که البته می توان گفت ماهی سفید در وزن بالای 900 گرم دارای قیمت 27000 تومان و در وزن های 700 الی 900 گرم دارای قیمت 25000 تومان بوده است. قیمت ماهی سفید در وزن 500 الی 700 گرم، 20000 تومان می باشد. البته شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز ماهی سفید با شماره زیر در تماس باشید.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.