فروش عمده ماهی سفید نر ایرانی

ماهی سفید نر و ماده با هم چه تفاوتی دارند؟ کدام نوع ماهی سفید از گوشت بیش تری برخوردار است؟ ماهی سفید نر یا ماده؟ فروش عمده ماهی سفید در کدام سایت ایرانی انجام می گیرد؟
ماهی سفید گونه ای از برترین انواع ماهی شمال کشور محسوب می شود که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و در رتبه بندی ماهی شمال از رتبه اول برخوردار می باشد. این ماهی در مصب های آب شور و جریانات آب شیرین یافت می شود و همچنین این ماهی می تواند شوری آب بین 7 الی 12 در هزار را تحمل کند و به اعماق 30 متری از دریا مهاجرت می کند.

مشخصات ظاهری و رفتاری ماهی سفید

شکل ظاهری ماهی: ماهی سفید از بدنی کشیده و دوکی شکل برخوردار بوده و پوست آن نقره ای است و قسمت شکمی ماهی سفید را رنگ سفید پوشانده است. البته باله های این ماهی خاکستری یا زردفام بوده است و همچنین از پوزه ای گرد و دهانی انتهایی برخوردار می باشد. ماهی سفید دریایی دارای ناحیه شکمی مدور بوده است و از بدنی استوانه ای برخوردار می باشد.
اندازه ماهی: در مورد اندازه ماهی سفید گفته شده است که این ماهی قادر است تا 71 سانتی متر رشد داشته باشد و همچنین اندازه ماهی سفید ماده از نر بزرگتر بوده است. حداکثر طول ماهی سفید 71 سانتی متر و به طور میانگین 39.6 سانتی متر می باشد. این ماهی در وزن های 8 کیلوگرمی نیز صید شده است که البته متعلق به کشور ایران نمی باشد.
تغذیه ماهی: ماهی سفید زمانی که به شکل لارو می باشد برای رشد بهتر از فیتوپلانکتون ها تغذیه می کند و همچنین بعد از بزرگ شدن ماهی، از زئوپلانکتون ها، جلبک ها، لارو حشرات و نرمتنان تغذیه کرده و اصلی ترین غذای ماهی سفید کرم پرتار و نرمتنان می باشد. البته توجه داشته باشید که در زمان مهاجرت و تخم ریزی تغذیه ماهی سفید به صورت موقت، متوقف می گردد.

تفاوت ماهی سفید نر با ماهی سفید ماده

  1. ماهی سفید نر و ماده از نظر شکل ظاهری شبیه به هم می باشند و اما تفاوت هایی نیز بین آن ها وجود دارد که می توان به وجود آمدن برجستگی ها در ناحیه سر ماهی سفید نر در هنگام تخم ریزی اشاره کرد.البته این برجستگی ها در ماهی ماده دیده نمی شود.
  2. ماهی سفید نر نسبت به ماهی سفید ماده از گوشت بیش تری برخوردار بوده است و گوشتی تر به نظر می آید. همچنین گفته شده است که ماهی سفید نر و ماده زمانی که در سن مساوی قرار دارند، اندازه متفاوتی دارند و ماهی سفید نر بزرگتر جلوه می کند.
  3. البته در زمان تخم ریزی ماهی سفید ماده حتماً باید بر روی شکم این ماهی فشار وارد شود تا تمامی تخم ها از شکم آن خارج گردد ولی در ماهی سفید نر این چنین نمی باشد.

فروش عمده ماهی سفید در بازار

ماهی سفید از مرغوب ترین ماهی شمال کشور محسوب می شود که دارای گوشت نرم و سفید بوده و از ماهی های استخوانی دریای خزر نیز معرفی شده است. این ماهی در بازار کشور با وجود قیمت بالایی که دارد، از پرفروش ترین ماهی ها به شمار می رود. همچنین می توان گفت که ماهی سفید نر نسبت به ماده از فروش بیش تری برخوردار است.
از سایت ایران فیشرمن انواع ماهی سفید نر و ماده با قیمت مناسب و کیفیت عالی به فروش می رسد و شما می توانید با خرید عمده ماهی در کاهش قیمت تأثیر گذار باشید.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.