ظروف پلاستیکی درب داری که موجب افزایش ویتامین های مواد غذایی میشد

ظروف پلاستیکی درب دار با بسیاری از مشکلات سلامتی، از سرطان و مشکلات تولید مثل گرفته تا اختلالات هورمونی مرتبط است.

مطالعات نشان می‌دهد که برخی از ظروف ذخیره‌سازی پلاستیکی می‌توانند این ترکیبات مضر را در تماس با گرما از بین ببرند. ظرف نگهداری شیشه ای غیر واکنشی است، به طوری که این کار را نمی کند!

شیشه خطر کمتری برای ورود مواد شیمیایی به غذا و ایجاد خطرات سلامتی دارد، مانند دیوکسین های پلاستیکی که هورمون های بدن را تقلید می کنند یا فتالات های مختل کننده غدد درون ریز موجود در برخی از انواع ظروف پلاستیکی نگهداری مواد غذایی.

ظروف شیشه ای نسبت به پلاستیک سازگارتر با محیط زیست هستند زیرا می توانید آنها را بی نهایت بازیافت کنید، شیشه از ماسه و سایر مواد طبیعی ساخته شده است که به محیط زیست آسیب نمی رساند.

از سوی دیگر، پلاستیک حاوی فرآورده های نفتی است که اگر به استفاده از آن با این سرعت ادامه دهیم، می تواند بر نسل های آینده سیاره ما تأثیر منفی بگذارد!

ظروف شیشه ای نگهداری مواد غذایی راحت تر از ظروف پلاستیکی تمیز می شوند، می توانید ظروف شیشه ای را در ماشین ظرفشویی بشویید و خراب نمی شوند.

ظروف پلاستیکی غذا اغلب قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند و ظروف قابل شستشو در ماشین ظرفشویی اغلب پس از چند بار شستن تاب می یابند.

شما انبوهی از چیزهای پلاستیکی که مطابقت ندارند نخواهید داشت، از دست دادن ظروف شیشه ای دشوارتر خواهد بود.

آنها سنگین‌تر هستند و نمی‌توانید مانند ظروف پلاستیکی آن‌ها را به گوشه‌های کوچکی ببرید، شیشه باعث می شود تا آنچه در داخل ظرف است بهتر دیده شود.

شما می توانید از طریق یک ظرف شیشه ای ببینید و بدانید چه و چه مقدار از غذای شما باقی مانده است.

نگهداری مواد غذایی در ظروف شیشه ای به این معنی است که شانس کمتری برای پیدا کردن غذای کپک زده قدیمی خواهید داشت. ناخالص!

ظروف شیشه ای مانند ظروف پلاستیکی بوی بد یا لکه را جذب نمی کنند، اگر پیاز را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید، مانند ظرف پلاستیکی برای همیشه بوی بد نمی دهد.