صید خوشمزه ترین ماهی سفید رودخانه ای

ماهی سفید رودخانه ای را چگونه می توان صید کرد؟ بهترین محل برای زندگی ماهی سفید رودخانه ای کجاست؟ خوشمزه ترین ماهی سفید کدام است؟ ماهی سفید رودخانه ای یا پرورشی؟
ماهی سفید گونه ای از مرغوب ترین ماهی شمال کشور می باشد که از گوشت نرم و سفید برخوردار بوده و علاوه بر خوش طعم بودن ماهی از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد. این ماهی در دریای خزر یافت می شود و همچنین در دو نوع دریایی و پرورشی در بازار به فروش می رسد که از مرغوب ترین و گرانترین ماهی سفید، می توان به ماهی سفید دریایی اشاره کرد.
ماهی سفید از کپور ماهیان به شمار می رود که تا 12 سالگی می تواند در دریا ها رشد داشته باشد. این ماهی دارای بدنی دوکی شکل و کشیده بوده و البته در هر دو طرف ماهی حالت فشردگی کمی دیده می شود. در این مطلب سعی شده است تا از لذیذترین ماهی سفید مباحثی بیان شود تا بیش تر با این ماهی آشنا شوید.

اطلاعاتی در مورد ماهی سفید رودخانه ای

ماهی سفید رودخانه ای دسته ای از برترین ماهی های کپور می باشد که بسیار شبیه به ماهی علفخوار بوده است و همچنین این ماهی از دهانی گشاد و فلس های درشتی برخوردار است. ماهی سفید رودخانه ای نیز دارای بدنی کشیده بوده و رنگ پوست این ماهی نقره ای می باشد ولی برخلاف ماهی سفید پرورشی که از باله های نقره ای رنگ برخوردار است، باله های ماهی سفید رودخانه ای، قرمز می باشد.
یکی از لذت بخش ترین صید ماهی شمال، ماهی سفید رودخانه ای بوده است و همچنین ماهی سفید رودخانه ای بیش تر در سطوح آب به شنا کردن می پردازد و کمتر به کف دریا می رود. بهترین مکان برای زندگی ماهی سفید رودخانه ای در کنار درختان و حاشیه آب بوده است و همچنین این ماهی از قورباغه، ملخ، سنجاقک، کرم خاکی، جوب برک تغذیه می کند.

ماهی سفی رودخانه ای

صید ماهی سفید رودخانه ای

در مورد صید ماهی سفید رودخانه ای می توان گفت که در ابتدا باید از بهترین طعمه برای صید این ماهی استفاده شود. شما می توانید برای صید این ماهی از طعمه هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید و یا این که بهترین طعمه برای صید ماهی سفید رودخانه ای روده و دل مرغ می باشد و در برخی از موارد از بچه ماهی برای صید این ماهی استفاده می شود.
یکی از بهترین روش های صید ماهی سفید رودخانه ای استفاده از روش روآبی بوده است و همچنین در زمان صید ماهی سفید رودخانه ای باید سکوت رعایت شود چرا که این ماهی نسبت به صدا حساس بوده و از خود واکنش نشان می دهد. البته توجه داشته باشید که در روش روآبی ماهی حساس است و باید قلاب را در یک مکانی بدون حرکت نگهدارید. مناسب ترین فصل صید ماهی سفید رودخانه ای، بهار و تابستان بوده است و در برخی از مکان ها در اول پاییز نیز به صید این ماهی می پردازند.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.