شناخت خوشمزه ترین ماهی سفید دریای خزر

ماهی سفید در انواع دریایی و پرورشی در ایران یافت می شود. آیا می دانید خوشمزه ترین ماهی سفید کدام است؟ دریایی یا پرورشی؟ برای شناخت بیش تر ماهی سفید دریای خزر مطالب زیر را مطالعه کنید.
ماهی سفید از یک سری خصوصیات منحصر به فردی برخوردار می باشد که البته در ادامه در مورد آن بیش تر صحبت شده است ماهی سفید از بدنی دوکی شکل و فلس های نقره ای تشکیل شده است و همچنین قسمت شکمی این ماهی سفید رنگ می باشد.

ماهی سفید دارای گوشت بسیار نرم و لذیذ بوده و از فروش خوبی برخوردار است.

معرفی مرغوب ترین ماهی سفید خزر

البته گفته شده است که ماهی سفید در دو نوع نر و ماده در بازار به فروش می رسد و بیش ترین فروش مربوط به ماهی سفید نر است چرا که از گوشت بیش تری برخوردار می باشد.

ماهی سفید در انواع دریایی و پرورشی وجود دارد که خوشمزه ترین و مرغوب ترین ماهی سفید، ماهی شیر سفید است چرا که از غذا های طبیعی دریا تغذیه کرده و دارای طعم فوق العاده ای بوده است و البته می توان گفت بیش ترین فروش را در بازار به خود اختصاص می دهد.
مردم شمال کشور ماهی سفید را به صورت سرخ کرده و کبابی مصرف می کنند و همچنین در برخی از مناطق شاهد خرید و فروش انواع ماهی سفید دودی می باشیم که از فروش خوبی برخوردار است.

معرفی مرغوب ترین ماهی سفید خزر

تغذیه و تولیدمثل ماهی سفید دریای خزر

ماهی سفید دریایی برخلاف ماهی کپور که از نوع خاصی از خوراک ماهی کپور تغذیه می کند، مواد غذایی زیادی برای خوردن استفاده می کند و این ماهی از جمله ماهیان همه چیز خوار محسوب می شود.

ماهی سفید در ابتدای تولد که هنوز به صورت لارو می باشد، از پلانکتون های گیاهی و جانوری به عنوان تغذیه استفاده می کند و همچنین بیش ترین قسمت از غذای این ماهی را لارو حشرات تشکیل می دهد.
البته زمانی که ماهی سفید به دوره بلوغ نزدیک می شود از نرمتنان و صدف های دو کفه ای تغذیه می کند و همچنین این غذا ها از غذا های اصلی ماهی سفید به شمار می رود.
در مورد تولیدمثل ماهی سفید دریایی گفته شده است که این ماهی در زمان تولیدمثل مقدار زیادی تخم از خود خارج می کند و البته تخم ریزی ماهی سفید نر و ماده با هم متفاوت بوده است.

البته میزان متوسط تخم ریزی ماهی سفید 74774 عدد بوده است و رنگ تخم های این ماهی طلایی و در برخی از مواقع سبز پسته ای می باشد.

البته از اشپل ماهی سفید که همان تخم لقاح نیافته ماهی می باشد، در تهیه برخی از غذا ها استفاده می شود همچنین باید بدانید که مولدین ماهی سفید نر در زمان تخم ریزی دارای وزن 400 گرم به بالا می باشد و مولدین ماده دارای وزن 500 گرم به بالا هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.