شرایط پرورش انواع ماهی سفید رودخانه ای

آیا از شرایط پرورش انواع ماهی سفید رودخانه ای در استخر های خاکی و یا بتنی مطلع هستید؟ آیا ایران در صنعت پرورش ماهی سفید حرفی برای گفتن دارد؟
خوشبختانه با توجه به اینکه روزانه سرانه مصرف انواع ماهی در کشور ایران رو به افزایش است، مسلما میزان تقاضا افزایش یافته و می بایست به هر طریقی به این نیاز ها پاسخ داده شود. پس یکی از این روش ها، پرورش ماهی در استخر های مخصوص و مطابق با استاندراد ها می باشد.
یکی از ماهی هایی که در بازار ایرانی طرفدارن بسیاری داشته و به میزان زیادی هم خرید و فروش می شود، ماهی سفید رودخانه ای که گونه ای استخوانی هم هست، می باشد.
از انواع ماهی های سفید که امکان پرورش آن ها در استخر های بتنی و خاکی وجود دارد، می توان به گونه دریایی و رودخانه ای اشاره کرد.
ایران این روز ها پرورش انواع ماهی سفید را به صورت گسترده انجام داده و در این زمینه تجربیات بسیاری کسب کرده است. شرایط پرورشی که طبق استاندارد ها می بایست در بخش های خصوصی پرورش انواع ماهی سفید در ایران مد نظر قرار گیرد، شامل تمیزی، سردی و گرمی و همچنین میزان درصد وجود نمک و شیرینی آب می باشد. البته شرایط دیگری هم وجود دارد که افراد برای اطلاع از آن ها می توانند سایت های مربوطه را مورد مطالعه قرار دهند.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.