زیستگاه ماهی سفید رودخانه ای در کشور

زیستگاه ماهی سفید در کجاست؟ آیا می دانید ماهی سفید رودخانه ای در کدام قسمت از کشور ایران با رشد خوبی همراه می باشد؟ تفاوت ماهی سفید رودخانه با دیگر انواع ماهی سفید در چیست؟
ماهی سفید دریایی گونه ای از مرغوب ترین انواع ماهی شمال کشور به شمار می رود که دارای ویژگی های منحصر به فردی است و در ادامه در مورد آن ها صحبت شده است.

ماهی سفید دریایی و ماهی شیر سفید در کشور هایی چون ترکیه، اسلواکی، اوکراین، روسیه، بلغارستان و گرجستان زندگی می کند و البته این کشور ها زیستگاه اصلی ماهی سفید به شمار می رود.
البته این ماهی به کشور ایران نیز معرفی شده است و در حوضه های دریای سیاه، آزوف، رود اترک، رود دون، رود کوبان و رود ترک و دریای خزر نیز دیده شده است.

کشور ایران نیز در پرورش ماهی سفید فعالیت دارد و زیستگاه این ماهی در سفید رود، شیررود، تجن، رودخانه گیلان و مازندران، گرگانرود و… می باشد.

آنچه که باید در مورد ماهی سفید رودخانه ای بدانید

ماهی سفید رودخانه ای گونه ای از کپور ماهیان به شمار می رود که بسیار شبیه به ماهی آمور یا کپور علفخوار بوده است. این ماهی دارای فلس های درشتی می باشد و باله های این ماهی قرمز است و این رنگ وجه تمایزی بین ماهی سفید دریایی و پرورشی می باشد. ماهی سفید رودخانه ای از بدن کشیده و رنگ نقره ای روشن برخوردار است و بیش ترین مکانی که این ماهی در آن زیست می کند، رودخانه ها و دریاچه ها می باشد.
ماهی سفید رودخانه ای نسبت به دیگر انواع ماهی باهوش تر بوده است و صید ماهی سفید و خرچنگ خوراکی از لذت بخش ترین صید ماهی شمال کشور محسوب می شود.

آنچه که باید در مورد ماهی سفید رودخانه ای بدانید

این ماهی در سطح آب به شنا می پردازد و کمتر به ته رودخانه ها می رود زیستگاه اصلی این ماهی در کنار درختان بوده است و بیش تر در حاشیه های آب دیده می شود. در مورد تغذیه این ماهی می توان گفت که ماهی سفید رودخانه ای از قورباغه، ملخ، سنجاقک، کرم خاکی، جوب برک و…. برای تغذیه استفاده می کند و بهترین طعمه برای صید ماهی سفید رودخانه ای، استفاده از روده مرغ و دل آن می باشد.
البته برای صید ماهی سفید رودخانه ای از روش روآبی استفاده می شود و این ماهی باید در آرامش کامل و بدون سر و صدا صید شود چرا که نسبت به صدا از خود حساسیت نشان می دهد. بهترین زمان تخم ریزی این ماهی در فصل بهار بوده است و بیش تر در بین سنگ ها و گیاهان به تخم ریزی می پردازد. ناگفته نماند که طول ماهی سفید رودخانه ای 120 سانتی متر نیز می باشد و البته بزرگترین ماهی سفید دارای وزن 10 کیلوگرم بوده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.