زنی با آلو بخارا بیرجند همسرش را مسموم کرد

آلو بخارا یکی از خاص ترین انواع آلو خشک است، در حالی که انواع مختلفی از آلو بخارا بیرجند در جهان وجود دارد، برخی از آنها قهوه ای روشن یا تیره، کوچک یا بزرگ، ترش یا متوسط ​​و غیره هستند.

آلو یک محصول ارگانیک عالی و شاداب است که به طور طبیعی در میان گروه Rosaceae جای دارد.

این محصول طبیعی جایگاهی با گونه Prunus domestica دارد که به همین ترتیب هلو، شلیل و بادام را در خود جای داده است، این یکی از معدود محصولات ارگانیک است که در صحنه ای از رنگ ها به دست می آیند.

محصولات آلو از نظر سایه و اندازه طبیعی مطابق با محل شروع، متضاد هستند، آلو مخرب های آزاد رادیکال را از بین می برد و در برابر شرایط بهتری مانند آسم، مفاصل، سکته قلبی و بیماری ایمن است.

تقویت‌کننده‌های سلولی موجود در این محصول ارگانیک از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد می‌شود که بلوغ را تسریع کنند.

زآگزانتین، یک کاروتنوئید خاص رژیمی حیاتی، به طور معمول را به شبکیه جذب می کند و در آنجا عامل از سرطان و غربالگری نور UV دفاعی می دهد.

خواص آلو بخارا و آلو اساساً مشابه هستند، فواید آلو بخارا به دلیل روند خشک کردن، که شامل کاهش آب و بیشتر اجزای آن است، افزایش می‌یابد.

نباید فراموش کرد که آلو در هنگام خشک شدن بیش از سه برابر وزن خود را از دست می دهد و آن را به آلو بخارا تبدیل می کند که باعث شود محصول به دست آمده از نظر قند و فیبر بسیار غنی باشد.

آلو بخارا بسیار کم است و آن را توسط کربوهیدرات در آن تعیین می کند که انرژی قابل استفاده را بیشتر می کند زیرا در بدن ماندگاری بیشتر وجود دارد.

در این مورد، آلو بخاراً پنج برابر بیشتر از آلو حاوی کربوهیدرات است، به همین دلیل است که انرژی واقعی را در حجم کم تشکیل می دهد. آلو بخارا انرژی زیادی می دهد.

100 گرم آلو بخارا حاوی 250 شیرینی است، در حالی که همین مقدار آلو دارای 55 کالری است. دو عدد آلو بخارا حاوی 60 مقدار، معادل 1 سیب یا 2 گردو است.

خواص آلو بخارا به دلیل بالای پتاسیم، ویتامین K و C است. این آلو همچنین منبع عالی فیبر غذایی است.

آلو چند به صورت خشک، تازه یا به صورت مربا، کنسرو و ژله مصرف می شود. همچنین در پودینگ و پخت و پز و به عنوان چاشنی غذاهای گوشتی استفاده می شود.

آلو بخارا دارای تعداد زیادی پلی فنل است که یک آنتی اکسیدان است که برای سلامت قلب و استخوان مفید است و خطر را به کاهش می دهد.