راننده کامیونی که در هنگام خوردن چای دو غزال سیاه چپ کرد

چای دوغزال سیاه که هزاران سال در شرق به عنوان کلیدی برای سلامتی، شادی و خرد تلقی می‌شود، توجه محققان در غرب را به خود جلب کرده است که در حال کشف فواید بسیاری برای سلامتی انواع مختلف چای هستند.

مطالعات نشان داده اند که برخی از چای ها ممکن است به سرطان، بیماری قلبی و دیابت کمک کنند. تشویق به کاهش وزن؛ کاهش کلسترول؛ و باعث هوشیاری ذهنی شود. به نظر می رسد چای نیز دارای خواص ضد میکروبی است.

کاترین تالمج، سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا، MA، RD، LD، می گوید: «به نظر نمی رسد چای مزیت منفی داشته باشد.

“من فکر می کنم این یک جایگزین عالی برای نوشیدن قهوه است. اول اینکه چای کافئین کمتری دارد. کاملاً ثابت شده است که ترکیبات موجود در چای  فلاونوئیدهای آن برای قلب مفید هستند و ممکن است سرطان را کاهش دهند.

اگرچه سؤالات زیادی در مورد مدت زمان دم کردن چای برای بیشترین سود و میزان نیاز به نوشیدن باقی می ماند، متخصصان تغذیه معتقدند هر چای چای خوبی است.

با این حال، آنها چای دم کرده را به بطری ترجیح می دهند تا از کالری و شیرین کننده های اضافی جلوگیری کنند.


فواید چای برای سلامتی: چای سبز، سیاه و سفید
چای نامی است که به بسیاری از دم‌نوش‌ها داده می‌شود، اما خالص‌گرایان تنها چای سبز، چای سیاه، چای سفید، چای اولانگ و چای پوئر را اصل می‌دانند. همه آنها از گیاه Camellia sinensis، درختچه ای بومی چین و هند، مشتق شده اند و حاوی آنتی اکسیدان های منحصر به فردی به نام فلاونوئیدها هستند.

قوی‌ترین آنها، که به نام ECGC شناخته می‌شود، ممکن است در برابر رادیکال‌های آزاد که می‌توانند به سرطان، بیماری قلبی و گرفتگی عروق کمک کنند، کمک کند.

تمام این چای ها همچنین دارای کافئین و تیانین هستند که بر مغز تأثیر می گذارد و به نظر می رسد هوشیاری ذهنی را افزایش می دهد.

هرچه برگ های چای بیشتر فرآوری شده باشد، معمولاً محتوای پلی فنول کمتری دارد. پلی فنول ها شامل فلاونوئیدها هستند.

چای اولانگ و سیاه اکسیده یا تخمیر می شوند، بنابراین غلظت پلی فنول کمتری نسبت به چای سبز دارند. اما قدرت آنتی اکسیدانی آنها همچنان بالاست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.