دختر بچه ای که از لوله و اتصالات اینگل اسباب بازی جالبی درست کرد

انواع لوله و اتصالات اینگل در لوله کشی: انواع اتصالات لوله مورد استفاده در سیستم لوله کشی به شرح زیر می باشد.

مفصل رزوه ای
مفصل لحیم کاری شده
مفصل لحیم شده
اتصال جوش داده شده (جوش لب به لب، جوش سوکت)
مفصل فلنج دار
مفصل فشاری
مفصل شیاردار
1. اتصال رزوه ای در لوله
اتصالات رزوه ای، لوله ها به کمک رزوه هایی که برای هر لوله در نظر گرفته شده است، به وسیله پیچ به هم متصل می شوند. یک لوله دارای رزوه های داخلی و دیگری دارای رزوه های خارجی است.

لوله های چدنی، لوله های مسی، لوله های PVC و G.I با رزوه موجود می باشد.

اتصالات رزوه ای از لوله های با قطر 6 میلی متر تا قطر 300 میلی متر در دسترس هستند. آنها برای مناطق با دمای پایین و جریان های کم فشار ترجیح داده می شوند.

در مناطق با دمای بالا، ممکن است درزها به دلیل انبساط حرارتی منبسط شده و نشت کنند. نصب اتصال رزوه ای آسان است اما به نگهداری خوبی نیاز دارد.

2. اتصال لحیم شده در لوله
لحیم کاری فرآیند اتصال لوله ها با استفاده از مواد پرکننده مذاب در دمای بالای 840 درجه سانتیگراد است. لحیم کاری معمولاً برای اتصال لوله های مسی یا لوله های آلیاژ مس استفاده می شود. مواد پرکننده عمدتاً از قلع تشکیل شده است که تمایل زیادی به مس دارد. اما به دلیل خاصیت ضعیف قلع به مواد دیگری مانند نیکل، بیسموت، نقره و مس اضافه می شود.

نقطه ذوب فلز اصلی باید بالاتر از فلز پرکننده باشد. استحکام مکانیکی اتصال لحیم کاری شده در مقایسه با سایر اتصالات پایین است. این نوع اتصال در محدوده دمایی متوسط مناسب است.

اتصال لحیم شده در لوله
اتصال لحیم شده در لوله
3. اتصال لحیم شده در لوله
لحیم کاری نیز مشابه لحیم کاری است اما تنها تفاوت آن در لحیم کاری است که فلز پرکننده در دمای زیر 840 درجه سانتیگراد ذوب می شود. لحیم کاری همچنین برای اتصال لوله های مس و آلیاژ مس استفاده می شود. قبل از شروع لحیم کاری، شار به نام خمیر روی لوله ها و اتصالات اعمال می شود تا از اکسید شدن آنها در اثر شعله جلوگیری شود. در اینجا نیز به کارگران ماهر برای نصب نیاز داریم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.