خواب باکیفیت بر روی تخت جزء مهمی از سلامت کلی است

مانند خوردن غذای مغذی، نوشیدن آب و ورزش منظم، داشتن خواب باکیفیت جزء مهمی از سلامت کلی است. اگرچه دلایل دقیق نیاز انسان به خواب ناشناخته باقی مانده اس.

کارشناسان خواب معتقدند که مزایای بی شماری برای استراحت  روی تخت کودک مداوم شبانه وجود دارد. بیشتر بزرگسالان باید هر شب بین هفت تا نه ساعت بخوابند.

در هنگام خواب، بدن تعدادی از فرآیندهای تعمیر و نگهداری را انجام می دهد که تقریباً بر هر قسمت از بدن تأثیر می گذارد. در نتیجه، خواب خوب شبانه یا کمبود خواب می تواند بر بدن هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی تأثیر بگذارد.

خواب بدن را بازیابی می کند و سطح انرژی را بهبود می بخشد، بنابراین بیدار شدن با استراحت خوب می تواند تأثیر مثبتی بر خلق و خوی افراد داشته باشد.

در مقابل، افرادی که خواب ناکافی دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا پودر زیره سبز به ناراحتی روانی هستند. کمبود خواب مزمن می تواند منجر به اضطراب، افسردگی و تحریک پذیری شود.

با این حال، ایجاد یک برنامه خواب مداوم اغلب این علائم را برطرف می کند.

خواب با کیفیت به سلامت قلب پودینگ کمک می کند. در طول خواب، ضربان قلب کاهش می یابد و فشار خون کاهش می یابد. این بدان معناست که در طول خواب، قلب و سیستم عروقی قادر به استراحت هستند.

با این حال، خواب ناکافی یک عامل خطر برای حوادث قلبی عروقی ناخواسته است. کمبود خواب باعث می شود فشار خون برای مدت طولانی بالا بماند و خطر بیماری قلبی، حمله قلبی و نارسایی قلبی را افزایش دهد.

خواب بر رابطه بدن با هورمون انسولین تأثیر می گذارد که به قند خون یا گلوکز کمک می کند تا وارد سلول های بدن شود. سپس سلول ها از گلوکز به عنوان انرژی استفاده می کنند.

هفت ساعت یا بیشتر خوابیدن در هر شب تابلو نقاشی به تنظیم قند خون در بدن کمک می کند.

 • منابع:
  1. Eight Health Benefits of Sleep
 • تبلیغات: 
  1. خواص زیره در درمان لک صورت
  2. رنگ مو جدید جذاب لاکچری
  3. قیمت فروش کیف ابزار درجه یک
  4. مضرات کشمش تیزابی در بارداری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.