تفاوت ماهی سفید دریایی نر و ماده

چه تفاوتی بین ماهی سفید دریایی نر و ماده وجود دارد؟ چگونه می توان نر و ماده بودن ماهی را تشخیص دارد؟ در مورد ماهی سفید چه می دانید. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد ماهی سفید مطلب زیر را مطالعه کنید.
ماهی سفید یکی از مرغوب ترین انواع ماهی در شمال کشور می باشد که در دریای خزر جا دارد. این ماهی دارای گوشت نرم و سفید بوده و از استخوان های ریزی برخوردار می باشد. ماهی سفید از بدنی دوکی شکل و کشیده و همچنین فلس های ریزی تشکیل شده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

البته ماهی سفید می توان تا 10 الی 12 سال زیست کند و بیش ترین رشد این ماهی در دریای خزر، رودخانه گیلان و مازندران می باشد.
ماهی سفید از رده کپور ماهیان بوده و صید آن از ده مهرماه تا ده فروردین ماه ادامه دارد.

البته باید بدانید که ماهی سفید در دو نوع پرورشی و دریایی در بازار به فروش می رسد، که نوع دریایی با فروش خوبی همراه می باشد و با وجود این که قیمت بالایی دارد ولی فروش آن از دیگر ماهی سالمون شمال بیش تر است.

ماهی سفید تا 71 سانتی متر رشد دارد و وزن آن به 4 کیلوگرم نیز نزدیک می شود هر 100 گرم از ماهی سفید دارای مقدار زیادی مواد معدنی است که می تواند نیاز های بدن را برای مدتی تأمین کند حدود 18 الی 20 گرم از ماهی سفید را پروتئین و 4 الی 6 گرم از ماهی را چربی تشکیل می دهد.
ماهی سفید از هر نوع ماده غذایی مصرف می کند و بهترین غذا برای این ماهی انواع پلانکتون های گیاهی و جانوری می باشد البته این ماهی از نرمتنان، صدف، دوکفه ای ها تغذیه می کند و عمده ترین غذای این ماهی محسوب می شود.

تفاوت ماهی سفید نر و ماده

ماهی سفید نر و ماده دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در ادامه بیش تر در مورد آن ها صحبت شده است.

یکی از تفاوت های واضح ماهی سفید در زمان تخم ریزی است زمانی که ماهی سفید نر شروع به تخم ریزی می کند در بالای سر آن برجستگی های سفید رنگی دیده می شود ولی این ویژگی در ماهی سفید ماده وجود ندارد.

البته باید بدانید که ماهی سفید ماده در مناطقی که از عمق کمی برخوردار می باشد، شروع به تخم ریزی می کند و در این زمان باله پشتی و پشت ماهی سفید ماده مشاهده می شود.

تخم ریزی ماهی شیر سفید ماده به صورت منقطع بوده و همیشه در زمان تخم ریزی یک الی دو ماهی نر در کنار ماهی ماده مشاهده می شود.
حال از نظر گوشت می خواهیم ماهی سفید ماده و نر را مقایسه کنیم طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که گوشت ماهی سفید نر بیش تر و از طعم بهتری برخوردار می باشد.

از نظر شکل ظاهری این دو ماهی با هم تفاوت چندانی ندارند که به چشم آید ولی برجستگی های سفید رنگ بر روی سر ماهی سفید نشان از نر بودن ماهی را به دنبال دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.