تصمیم گیری موسسات آموزشی در خصوص نصب موکت و فرش

مؤسسات آموزشی هنگام تصمیم گیری در مورد نصب موکت یا کفپوش ارتجاعی در تأسیسات خود باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرند.

از جمله ملاحظات کنترل آلرژن‌ها، مواد شیمیایی و محرک‌های غیر گازی است که کف‌پوش ممکن است به یک تأسیسات وارد کند.

همچنین فرش ماشینی ابریشمی گل برجسته عملکرد فضا، هزینه کف‌پوش و تأثیر آن بر محیط‌زیست است.

اما صرف نظر از انواع کفپوش‌های نصب‌شده، مدارس باید مراقب نگهداری صحیح فرش‌ها و کف‌پوش‌ها باشند تا در برابر استفاده سنگین مقاومت کنند و در ایجاد محیط آموزشی ایمن و سالم برای ساکنان ساختمان سهیم باشند.

موسسه کفپوش ارتجاعی این نکات را برای کمک به مدارس در حفظ کفپوش ارائه می دهد تا مدت طولانی دوام داشته باشد و فرش ماشینی یزد ظاهر خوبی داشته باشد.

تعمیر و نگهداری معمول باید شامل پاک کردن مواد ریخته شده با یک پارچه یا دستمال مرطوب در اسرع وقت باشد. جاروبرقی، جارو کردن یا گردگیری منظم برای از بین بردن کثیفی و زباله هایی که می توانند کف را خراش دهند یا خراش دهند و تمیز کردن نقطه و تمیز کردن مرطوب کفپوش در صورت نیاز.

مراحل نگهداری پیشگیرانه توصیه شده شامل استفاده از کاستورهای لاستیکی یا لغزنده های نمدی زیر مبلمان برای جلوگیری از خراشیدگی کف است.

قرار دادن تشک در ورودی ها برای کاهش میزان آلودگی و زباله های ردیابی شده در داخل؛ محکم کردن  فرش پشمی اردکان و تشک با پشتی مقاوم در برابر لغزش و انتخاب فرش و حصیر با مواد تنفس پذیر به طوری که کفپوش ها تغییر رنگ ندهند.

برای فرش، بسیاری از تولیدکنندگان از رتبه‌بندی‌های عملکردی برای اندازه‌گیری توانایی فرش در مقاومت در برابر سایش در مقیاس ۱ تا ۵ استفاده می‌کنند.

مؤسسه فرش و فرش توصیه می‌کند که برای ورودی‌ها، راهروها، مکان‌های استراحت دانش‌آموزان و کلاس‌های درس پرکاربرد، مدارس موکت‌هایی با رتبه 4 یا 5 نصب کنند.

برای مناطقی که ترافیک کمتری دارند – کتابخانه‌ها، مراکز رسانه‌ای، اتاق‌های کنفرانس – فرش با رتبه 3 خواهد بود. این موسسه می گوید مناسب است. فرش ایرانی ماشینی برای دفاتر برای معلمان و مدیران باید دارای امتیاز 2.5 یا بالاتر باشد.

اما انتخاب نوع فرش مناسب تنها قدم اول است. مدارس و دانشگاه ها باید یک برنامه تعمیر و نگهداری کامل را دنبال کنند تا مطمئن شوند که بیشترین بهره را از فرش می برند.

 • منابع:
  1. Carpeting and Flooring in Education Institutions
 • تبلیغات: 
  1. ماهی با پولک های مرواریدی در دریای خزر!
  2. راه حل هایی برای آسان شدن راه مهاجرت به آمریکا

  3. مردی که روزانه یک کیلو چرم می خورد

  4. با خوردن سیب صاحب فرزند دختر شو

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.