ترکیبات معدنی سرکه

ترکیب معدنی سرکه به ماده خام مربوط می شود. نقش مهمی در تغذیه انسان دارد. مواد معدنی در چندین عملکرد فیزیولوژیکی مانند تنظیم فشار خون، انقباض ماهیچه ها، تولید سلول های خونی، حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها، تعدیل کننده خواب و حفظ عملکرد عصبی نقش دارند.
سرکه انگور منبع بالقوه عناصر معدنی از جمله پتاسیم، سدیم، کلسیم، آهن، روی، منیزیم، فسفر و مس هستند.
تخمیر مضاعف میوه ها یک محصول سالم را فراهم می کند که حاوی مقداری اجزای فعال بیولوژیکی است.
داده های ادبی گزارش کردند که مصرف سرکه میوه ها به طور مثبت با بیماری های متعدد مقابله می کند.
5.1. اثر ضد هیپرگلیسمی
اثرات مفید ضد هیپرگلیسمی سرکه به شرح زیر تقسیم بندی می شود:
بررسی فعالیت ضد هیپرگلیسمی سرکه خرما میناب در اواخر دهه 80 آغاز شد. در واقع، تحقیقات انجام شده توسط نشان داده است که مصرف همزمان 2٪ اسید استیک با وعده های غذایی (مصرف نشاسته) به طور قابل توجهی قند خون را کاهش می دهد.
پس از آن، مطالعات متعدد همچنین نشان داد که مصرف سرکه سفید و سیب باعث کاهش سطح گلوکز خون می شود. این اثر ممکن است تا حدی به دلیل تحریک جذب گلوکز و افزایش عملکرد انسولین در عضلات اسکلتی باشد.
این اثرات مفید به اسید استیک نسبت داده شده است که از طریق مسیر MAPK عمل می کند. از طریق آبشاری از فسفوریلاسیون/دفسفوریلاسیون پروتئین ها فعال می شود که باعث مهار بیان ژن می شود.
پس از آن، کاهش گلوکز-6-فسفاتاز، کاهش فسفونول پیروات کربوکسی کیناز (PEPCK) و کاهش پروتئین تنظیم کننده استرول به عنصر اتصال دهنده پروتئین-1 (SERBP-1) که باعث کاهش سطح گلوکز خون، تحریک ذخیره سازی گلوکز، بهبود حساسیت به انسولین می شود.
مقاومت به انسولین را کاهش می دهد و اخیراً، تجویز  سرکه بالزامیک تک نفره و سیب با دوز 2 میلی لیتر در روز به صورت گاواژ به مدت پنج هفته، خطر ابتلا به هیپرگلیسمی مداوم ناشی از رژیم غذایی پرکالری را کاهش می دهد.
قبلاً گزارش شده بود که اسیدهای آلی با فعالیت آنزیم های هیدرولیزکننده مانند ساکاراز، ترهالاز، مالتاز و لاکتاز مقابله می کنند.
 • منابع:
  1. Fruits Vinegar: Quality Characteristics, Phytochemistry, and Functionality
 • تبلیغات: 
  1. نمایندگی فروش اینترنتی تیغ و ژیلت هاوار
  2. مردمانی که با کمترین زمان ممکن به زندگی مرفه رسیدند
  3. ساخت اولین سیم برق با استفاده از زیره
  4. تاثیر آثار شاد زیستن بر روح و روان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.