بهترین طعمه صید ماهی سفید دریایی چیست

بهترین طعمه صید ماهی سفید چیست؟ ماهی سفید دریایی دارای چه ویژگی هایی بوده است؟ غذای اصلی ماهی سفید دریایی چه می باشد؟ زیستگاه اصلی ماهی سفید کجاست؟
ماهی سفید دریایی یکی از برترین ماهی های شمال بوده است که در قسمت های مختلفی از جهان رشد می کند. از کشور های تولیدکننده ماهی سفید و ماهی سالمون شمال می توان به ترکیه، گرجستان، آذربایجان، رومانی، ایران و اسلواکی اشاره کرد. البته این ماهی در دریای سیاه، دریای خزر، دریای آزوف، رود اترک نیز دیده شده است.
ماهی سفید در مصب های لب شور زندگی می کند و البته این ماهیان تحمل شوری آب را دارند و در فصول مختلف در مکان های مختلف به سر می برند، به طور مثال این ماهی در فصل پاییز به اعماق دریا سفر می کند.

شکل ظاهری ماهی سفید دریایی

ماهی سفید دریایی از جمله ماهیان دوکی شکل است که از بدنی کشیده برخوردار می باشد. این ماهی از ناحیه شکمی به صورت مدور بوده است و از پوزه ای گرد و دهان انتهایی برخوردار است. ماهی سفید دریایی دارای باله های خاکستری فام بوده است و از دندان های حلقی یک ردیفی برخوردار می باشد و حداکثر طول این ماهی 71 سانتی متر بوده است.
ماهی سفید دریایی دارای سن 12 سال بوده و البته از غذا های متنوعی تغذیه می کند. این ماهی از زئوپلانکتون ها، لارو شیرونومیده، لارو حشرات آبزی و نرمتنان تغذیه می کند و همچنین گفته شده است که غذای اصلی این ماهی نرمتنان می باشند. ماهی سفید دریایی از طعم بسیار عالی برخوردار است و همچنین می توان گفت که از گرانترین ماهی شمال ایران محسوب می شود ولی بیش ترین فروش را در بازار به خود اختصاص داده است.
البته گوشت ماهی سفید، همانند اسم آن سفید بوده است و از ماهیان استخوانی دریای خزر محسوب می شود.

ماهی سفید

بهترین طعمه ماهی سفید برای صید آن

ماهی سفید از ارزشمند ترین ماهی های دریایی بوده که با استفاده از روش های مختلفی صید می شود. البته صید اصلی این ماهی با تور پره بوده و البته همراه با ماهی سفید به صید ماهی کفال نیز پرداخته می شود.

روش صید ماهی سفید و خرچنگ خوراکی، استفاده از روش ضربه ای بوده است و البته این صید در پایان فصل بهار صورت می گیرد.
از بهترین طعمه های صید ماهی سفید، می توان به کرم خاکی، باگت و میگو اشاره کرد. البته اگر از روش چوب و چرخ برای صید ماهی سفید استفاده می کنید باید بدانید که از طعمه صدف زیر سطح سنگ ها استفاده کنید. از بهترین طعمه های صید ماهی سفید می توان به مواردی چون مغز صدف، صدف، ماگوت، گوشت میگو، گوشت خرچنگ، حشرات آبزی، حشراتی مانند ملخ، کرم خاکی و سنجاقک اشاره کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.