بهترین طعمه برای صید ماهی سفید رودخانه ای

ماهی سفید در انواع مختلفی چون رودخانه ای و پرورشی یافت می شود که در این مطلب در مورد ماهی سفید رودخانه ای صحبت شده است. بهترین طعمه برای صید ماهی سفید چه می باشد؟
ماهی سفید یکی از برترین انواع ماهی های شمال کشور محسوب می شود که از بدنی دوکی شکل و کشیده برخوردار بوده است. این ماهی از شکمی مدوری شکل و پوزه ای گرد برخوردار بوده و دهان آن به صورت انتهایی می باشد. ماهی سفید از دندان های حلقی یک ردیفی برخوردار می باشد و باله های آن خاکستری رنگ است. البته باید بدانید که قسمت پشت این ماهی نقره ای و قسمت شکمی آن سفید می باشد. ماهی سفید دریایی از بدنی استوانه ای برخوردار بوده و تا 71 سانتی متر می تواند رشد داشته باشد. البته این ماهی در وزن های 8 کیلوگرم نیز صید شده که متعلق به کشور ایران نبوده است.

معرفی ماهی سفید رودخانه ای

ماهی سفید رودخانه ای از گونه ماهیان کپور محسوب می شود که البته بسیار شبیه به ماهی آمور یا کپور علفخوار می باشد. این ماهی از دهانی گشاد برخوردار بوده و فلس های آن درشت می باشد و همانطور که در تصویر می بینید این ماهی دارای باله های قرمز رنگی نیز است. بدن ماهی سفید رودخانه ای کشیده می باشد و رنگ بدن آن نقره ای است. ماهی سفید رودخانه ای اکثر مواقع به سطح آب می آید و همچنین این ماهی از ماهیان باهوش به شمار می رود و بیش تر وقت خود را در رودخانه ها و دریاچه ها می گذراند.
طول ماهی سفید رودخانه ای 120 سانتی متر بوده است و وزن این ماهی 10 کیلوگرم می باشد. این ماهی نسبت به ماهی های پرورشی بسیار مرغوب تر بوده و در بازار از فروش خوبی برخوردار می باشد.
البته باید بدانید که ماهی سفید رودخانه ای بیش تر در کنار درختان به سر می برد و آن را می توانید از حاشیه های آب و نیزار پیدا کنید. ماهی سفید رودخانه ای از مواد غذایی چون ملخ، سنجاقک، کرم خاکی و جوب برک استفاده می کند.

ماهی سفید رودخانه ای

بهترین طعمه برای صید ماهی سفید رودخانه ای

البته برای صید ماهی سفید رودخانه ای می توانید از مواردی که در بالا گفته شد استفاده کنید اما بهترین نوع طعمه برای صید ماهی سفید رودخانه ای، روده مرغ و دل مرغ می باشد و البته بچه ماهی ها برای صید ماهی سفید رودخانه ای بسیار مؤثر می باشد.
برای صید ماهی سفید رودخانه ای از روش هایی چون روآبی استفاده می شود و این ماهی نسبت به صدا حساس می باشد و باید در محیطی آرام به صید این ماهی بپردازید. بهترین زمان برای صید ماهی سفید رودخانه ای فصل بهار و تابستان می باشد و البته در اوایل پاییز نیز به صید این ماهی می پردازند.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.