بهترین انواع طعمه برای صید ماهی سفید

بهترین طعمه برای صید ماهی سفید کدام می باشد؟ انواع ماهی سفید را نام برده و در مطلب در مورد آن بحث هایی صورت گرفته است. کدام نوع ماهی سفید بهتر می باشد؟ پرورشی یا دریایی؟
ماهی سفید از نمونه ماهیان مرغوب و خوش طعم دریای خزر بوده است که از خواص زیادی برخوردار می باشد. ماهی سفید از مرغوب ترین ماهی شمال کشور محسوب می شود و در بازار ایران با فروش خوبی همراه است. البته باید بدانید که ماهی سفید از گرانقیمت ترین ماهی های شمال کشور معرفی شده است و گوشت آن بسیار نرم و خوش طعم می باشد. البته ماهی سفید در انواع مختلفی وجود دارند که می توان به دریایی، پرورشی و رودخانه ای اشاره کرد که در مبحث زیر بیش تر در مورد آن صحبت شده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

معرفی انواع ماهی سفید

ماهی سفید دریایی: یکی از برترین انواع ماهی سفید که از پروتئین و ویتامین زیادی برخوردار می باشد، ماهی سفید دریایی نام دارد. این ماهی نسبت به دیگر انواع ماهی ها از چربی کمتری برخوردار بوده ولی در عوض دارای استخوان های ریزی می باشد. از ارزش غذایی ماهی سفید دریایی می توان به مقدار زیادی پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی اشاره کرد و البته این ماهی نسبت به دیگر ماهی ها از طعم بهتری برخوردار بوده و گوشت آن مرغوب تر می باشد. باله های ماهی سفید دریایی به رنگ نقره ای بوده است و از بدنی نقره ای و سفید برخوردار می باشد.

دریایی

ماهی سفید رودخانه ای: ماهی سفید رودخانه ای گونه ای از برترین ماهی های کپور بوده است که بسیار شبیه به ماهی سفید پرورشی یا آمور می باشد. این ماهی از باله های قرمز رنگ برخوردار بوده و بدن آن کشیده و دوکی شکل می باشد. ماهی سفید رودخانه ای نیز مانند ماهی سفید دریایی از بدون نقره ای رنگ برخوردار می باشد و بیش ترین مکانی که این ماهی را می توان در آنجا پیدا کرد، کنار رودخانه ها و دریاچه ها بوده است. این ماهی نسبت به انواع دیگر باهوش تر می باشد و همچنین از پولک های درشت و دهانی گشاد برخوردار است.

رودخانه ای

ماهی سفید پرورشی: گونه ای از برترین انواع ماهی کپور که البته بسیار شبیه به ماهی کپور دریایی بوده است، ماهی کپور علفخوار می باشد که با نام ماهی سفید پرورشی خوانده شده است. این ماهی از ماهیان گیاهخوار محسوب می شود و از نوع بومی شرق آسیا بوده است. طول این ماهی به 100 سانتی متر نیز می رسد و وزن آن 32 کیلوگرم بوده است. البته این ماهی با ماهیان پرورشی دریای خزر متفاوت می باشد و از طعم و مزه ای متفاوت با دیگر انواع ماهی برخوردار است.

ماهی سفید پرورشی

بهترین طعمه ماهی سفید

در مورد طعمه ماهی سفید رودخانه ای گفته شده است که بهترین طعمه برای صید ماهی سفید، قورباغه، ملخ، سنجاقک، کرم خاکی و جوب برک می باشد و البته برای صید این ماهی می توانید از دل و روده مرغ استفاده کنید و این طعمه ها از بهترین طعمه های ماهی سفید رودخانه به شمار می رود.
برای صید ماهی سفید دریایی از صدف های زیر سنگ استفاده می شود و این طعمه می تواند برای صید این ماهی ها بسیار کارساز باشد. البته صید ماهی سفید رودخانه ای باید به آرامی صورت گیرد چرا که نسبت به صدا حساس بوده و از بیش تر از روش روآبی برای صید ماهی سفید استفاده می شود.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.