با فروش کلوچه سنتی لاهیجان یک شبه به آلمان سفر کنید

کوکی هایی مانند کلوچه سنتی لاهیجان پر از شکر و اغلب چربی هستند، به همین دلیل است که طعم خوبی دارند.

در اینجا لیست گسترده ای وجود دارد که تقریباً مطمئناً باعث می شود که آب دهانتان را بیرون بیاورید، به شما انگیزه دهد که گرد و غبار مخلوط کن خود را پاک کنید، یا شما را به سرعت در راهروی کوکی های نزدیکترین فروشگاه مواد غذایی بفرستید.

از نظر فنی یک کیک قطره ای ساخته شده از خمیر کیک وانیلی که به صورت دور روی یک ورقه شیرینی پخته می شود، این غذای لذیذ به فروشگاه شیرینی گلیزر منهتن منتسب می شود که متعلق به مهاجران باواریایی بود که دستور پخت را به شهر آورده بودند.

این خوراک پس از پخت برگردانده می شود و با مایه کیک فوندانت سیاه و سفید پوشانده می شود. دستور پخت شیرینی سیاه و سفید مورد علاقه ما را امتحان کنید.

بیسکوتی ساخته شده از خمیر سفتی که پهن شده و به صورت کنده پخته شده است، سپس برش داده شده، چرخانده شده و دوباره پخته شده است، بیسکوتی را می توان به قرن چهاردهم در توسکانی ردیابی کرد، جایی که نانواها قصد داشتند رطوبتی را که منجر به کپک می شد از بین ببرند.

به این ترتیب، بیسکوتی یک کلوچه سفت است. دستور پخت بیسکوتی مورد علاقه ما را امتحان کنید.

از نظر فنی تمام کوکی‌هایی که با کره درست می‌شوند، کوکی‌های کره هستند. کاپج می‌گوید: «آن‌ها مانند شیرینی‌های شکری هستند، اما با شکر تزئین نمی‌شوند.

در حالی که به سختی می توان باور کرد زمانی وجود داشت که کلوچه های شکلاتی وجود نداشتند، اما این دستور پخت به دهه 1930 برمی گردد که در رستوران Toll House در ماساچوست معرفی شد.

کاپج می‌گوید: «آنها مقدار زیادی چربی و قند از چیپس‌های شکلات دریافت می‌کنند، بنابراین مقدار زیادی پخش می‌شوند. دستور پخت شیرینی های شکلاتی مورد علاقه ما را امتحان کنید.

کوپج می‌گوید این شیرینی‌های شکلاتی پوشیده از شکر این قنادی‌ها وقتی پخش می‌شوند بافتی مشابه خود را به دست می‌آورند و به لطف واکنش بین شکر و سایر مواد، سطح دهانه‌ای ایجاد می‌کنند. دستور پخت شیرینی مورد علاقه ما را امتحان کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.