افزایش تولید کود مرغی با توجه به افزایش جمعیت جهان

جمعیت جهان در سال 2020 به طور قابل توجهی به 7 میلیارد نفر افزایش یافته است و پیش بینی می شود تا سال 2050 به حدود 10 میلیارد نفر افزایش یابد.
در چند سال گذشته، رژیم غذایی در کشورهای در حال توسعه مشاهده شده است، که به دلیل افزایش درآمد، رشد جمعیت و توسعه سریع، با کشورهای توسعه یافته برابری می کند که باعث تقاضای زیادی برای پروتئین حیوانی و کود مرغی پلیت در مقایسه با غلات و سایر مواد غذایی اصلی شده است.
مالزی یکی از بالاترین مصرف کنندگان مرغ و کود مرغی غنی شده در سطح جهان است و صنعت طیور به عنوان یک مخزن حیاتی برای تامین گوشت پروتئین به مالزیایی ها مشاهده می شود.
از میان انبوهی از گزینه های گوشت پروتئینی، گوشت مرغ با تقاضای زیادی مواجه شده است. در واقع، گوشت مرغ به عنوان دومین ماده غذایی اصلی پس از برنج شناخته شده است، از این رو به عنوان منبع پروتئین اولیه در رژیم غذایی مالزی عمل می کند.
سرانه مصرف سالانه مرغ و  کود مرغی نوبل در مالزی نزدیک به 50 کیلوگرم است که در آسیا اولین و در سطح جهان سوم است. افزایش مصرف گوشت مرغ توسط مالزیایی ها به تنوع گوشت، هزینه نسبی پایین در مقایسه با سایر گزینه های گوشت، افزایش درآمد خانوار و پذیرش گوشت مرغ توسط همه ادیان نسبت داده می شود.
از آنجایی که مالزی دارای تنوع قومیتی با مذاهب و باورهای متعدد است، بنابراین، الگوی مصرف غذا از دینی به مذهب دیگر به ویژه از نظر مصرف گوشت متفاوت است.
به عنوان مثال، گوشت خوک برای مسلمانان حرام و گوشت گاو برای هندوها حرام است. کود مرغی گرانوله چنین مرزهایی با توجه به اعتقادات مذهبی باعث می شود که گوشت طیور در بین کالاهای گوشتی تقاضای بالایی داشته باشد.
 • منابع:
  1. A review on treatment processes of chicken manure
 • تبلیغات: 
  1. رشد دو برابری بذر ذرت با نوشابه!
  2. کلاس ریاضی که همه را به دردسر انداخت
  3. زنی که با پرتقال توانست پهلوهای خود را آب کند
  4. با خوردن نخود یبوست خود را درمان کنید