اسکاچ سیلیکونی که به خاطر شکل عجیبش در ترکیه معروف شده بود

بهتر است اسفنجی پیدا کنید که با خرید عمده و تعویض آن به صورت نیمه منظم موافق باشید؛ استفاده از اسفنج بیش از دو هفته بسیار طولانی است  اما اسکاچ سیلیکونی این ویژگی را ندارد.

طبق یک مطالعه جدید از Nature Chemical Biology، اسفنج‌ها محیط ایده‌آلی را برای زندگی و تکثیر میلیاردها نوع باکتری فراهم می‌کنند: اسفنج‌ها متخلخل، مرطوب هستند و معمولاً در کنار تکه‌های غذا قرار دارند.

خبر خوب این است که بیشتر این باکتری ها شما را بیمار نمی کنند با این حال، اگر اسفنج شما با یک گونه بیماری زا مانند سالمونلا تماس پیدا کند، ممکن است باعث آلودگی متقابل شود.

پس از استفاده از هر نوع اسفنجی، ایده خوبی است که آن را تا جایی که می توانید کاملاً فشار دهید و آن را روی یک سطح کانال دار و مرتفع مانند نگهدارنده اسفنج بگذارید تا خشک شود.

چرا این مهم است؟ انجام این کارها به اسفنج کمک می کند تا سریعتر خشک شود تا به محل رشد باکتری ها تبدیل نشود. وقتی اسفنج شما شروع به بوییدن کرد و کثیف به نظر رسید، بهتر است فوراً از شر آن خلاص شوید.

آیا کاری وجود دارد که می توانید برای از بین بردن باکتری ها انجام دهید؟ برخی از اسفنج‌هایی که از فوم ارتجاعی ساخته شده‌اند، مانند Scrub Mommy، در واقع قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، بنابراین می‌توانید آن را با ظروف معمولی خود داخل آن بیندازید تا کاملا تمیز شود و برای مدت طولانی‌تری استفاده کنید.

همچنین در یک مطالعه در سال 2020 نشان داده شده است که می توانید اسفنج خود را برای از بین بردن باکتری ها در مایکروویو قرار دهید، اگرچه متغیرهای زیادی (مانند وات مایکروویو و مدت زمان مورد نیاز) وجود دارد که ممکن است تضمینی برای از بین بردن همه باکتری ها با انجام این کار نباشد.

یک استثنای قابل توجه در این مورد استفاده از یک اسفنج سیلیکونی مانند اسکرابر Kuhn Rikon است که می تواند در آب جوش استریل شود و بی وقفه دوباره استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.