استفاده از گونی پلاستیکی دست دوم در زمان ناصرالدین شاه

کیسه های پلاستیکی و یا بطور کلی گونی پلاستیکی دست دوم دوستدار محیط زیست ترین گزینه در صندوق است، آنها 100٪ قابل بازیافت هستند و به شدت مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

مطالعات نشان می‌دهد که جایگزین‌هایی که «سبزتر» به نظر می‌رسند، در واقع بار بیشتری بر محیط‌زیست وارد می‌کنند، زیرا به منابع طبیعی بیشتری برای تولید و حمل و نقل نیاز دارند، کربن بیشتری در طول چرخه زندگی خود منتشر می‌کنند و برای بازیافت به انرژی بیشتری نیاز دارند – اگر اصلاً قابل بازیافت باشند.

علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که ممنوعیت کیف‌ها و مالیات‌ها به طور معناداری باعث کاهش زباله یا زباله در هر جایی که آزمایش شده‌اند، نشده است.

صرفه جویی در انرژی: کیسه های پلاستیکی به ۷۰ درصد انرژی کمتری برای تولید نیاز دارند و ۹۶ درصد آب کمتری نسبت به آنچه برای ساخت کیسه های کاغذی استفاده می شود، مصرف می کنند.

مزایای دور ریختن: کیسه های قابل استفاده مجدد پس از دور ریختن، تا 9.3 درصد فضای بیشتری نسبت به کیسه های پلاستیکی در محل های دفن زباله اشغال می کنند.

کیسه های پنبه ای قابل استفاده مجدد به اندازه کافی مورد استفاده مجدد قرار نمی گیرند: کیسه های خواربار پنبه ای قابل استفاده مجدد باید حداقل 131 بار مورد استفاده مجدد قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که پتانسیل گرمایش جهانی کمتری نسبت به یک کیسه پلاستیکی استفاده شده دارند.

در واقع، یک مطالعه نشان داد که پنبه ارگانیک کیسه ها باید 20000 بار مورد استفاده مجدد قرار گیرند تا عملکرد محیطی مشابه یک کیسه پلاستیکی را داشته باشند.
بدون نفت: کیسه های پلاستیکی ساخت آمریکا از محصولات جانبی گاز طبیعی تولید می شوند، نه نفت.

قوانین ممنوعیت و مالیات هرگز در کاهش معنادار زباله، زباله یا زباله های دریایی موفق نبوده اند. هیچ جا نیست. کاری که نشان داده شده است این است که هزینه های ناعادلانه ای را برای خانواده های کم درآمد و با درآمد ثابت ایجاد می کنند و تشریفات بیشتری را به مشاغل محلی اضافه می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.