استفاده از خاک باغچه کامیونی در ترکیبات ضدعفونی کننده دوران کرونا

در واقع خاک باغچه کامیونی خیلی بیشتر از خاک ساده است؛ با بررسی دقیق، خاک باغچه مخلوط پیچیده ای از ذرات معدنی، مواد آلی، رطوبت، موجودات زنده و مواد مغذی شیمیایی است.

انواع مختلف خاک حاوی مقادیر متفاوتی از مواد معدنی و مواد مغذی است که سطوح مختلفی از بهبود زندگی گیاه را فراهم می کند؛ کیفیت محصولات به خاک بالایی، ارزش غذایی که در آن رشد می کنند بستگی دارد.

برای اینکه محصول برداشت شده از مزارع غنی و سالم باشد، کشاورز بهتر است قبل از کاشت گیاهان، ویژگی های اساسی خاک، انواع آن و قوانین آماده سازی آن را بداند.

بیش از 20000 گونه خاک در سراسر جهان وجود دارد. اما متداول ترین و مهم ترین انواع خاک ها شش گروه اصلی خاک های رسی، شنی، سیلتی، پیتی، گچی و لومی هستند.

هر کدام از آنها خواص خوب خود را دارند و شناخت آنها برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید و بیشترین بهره را برای باغ خود داشته باشید مهم است.

علم، خاک ها را بسته به منطقه ای که در آن رخ می دهد، گیاهانی که در آنها رشد می کنند و متغیرهای آب و هوایی که بر آنها تأثیر می گذارد، به 12 مرتبه قدر طبقه بندی می کند.

آلفیسول یک خاک کشاورزی بسیار حاصلخیز و مولد است که در آن رس معمولاً در زیر سطح انباشته می شود. در آب و هوای مرطوب و نیمه مرطوب یافت می شود.

اندیسول ها. این خاک‌های بسیار پربازده که اغلب در مواد آتشفشانی تشکیل می‌شوند، دارای قابلیت‌های بسیار بالایی در نگهداری آب و مواد مغذی هستند.

Aridisols در آب و هوای بسیار خشک (خشک) تشکیل می شود. کمبود رطوبت هوازدگی و آبشویی را محدود می کند، که منجر به تجمع نمک و توسعه محدود زیرسطحی می شود. معمولا در بیابان ها یافت می شود.

انتی‌سول‌ها منشأ نسبتاً جدیدی دارند و افق کمی دارند یا اصلاً توسعه نمی‌یابند. اغلب در مناطقی یافت می شود که سرعت فرسایش یا رسوب از سرعت توسعه خاک بیشتر است، مانند دشت های سیلابی، کوه ها و زمین های بد.
ژلیسول ها خاک هایی با هوای ضعیف هستند که در مناطقی که حاوی یخ های دائمی در پروفایل خاک هستند تشکیل می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.