آشنایی با تغذیه انواع ماهی سفید ایرانی

ماهی سفید یکی از مرغوب ترین انواع ماهی ایرانی بوده که از جمله ماهیان همه چیز خوار است و از هر نوع ماده غذایی تغذیه می کند. شما می توانید با تغذیه ماهی سفید آشنایی کامل پیدا کنید.
ماهی سفید یکی از لذیذترین و مرغوب ترین انواع ماهی شمال می باشد که در دریای خزر یافت می شود. این ماهی از گوشت لذیذ و خوش طعمی برخوردار است و صید این ماهی در شمال کشور انجام می شود.

مشخصات ظاهری ماهی سفید ایرانی

ماهی سفید از نظر شکل ظاهری با دیگر انواع ماهی سفید متفاوت می باشد و می تواند تا 10 سال عمر کند. این ماهی از بدنی دوکی شکل و همچنین فشرده برخوردار بوده و دارای دو رنگ نقره ای و سفید می باشد. قسمت شکمی ماهی سفید را رنگ سفید و قسمت پشتی آن را رنگ نقره ای پوشیده است. این ماهی در دو نوع نر و ماده تشکیل شده که در نوع نر برجستگی هایی دیده می شود و البته نوع نر ماهی سفید کشیده تر و گوشتی تر می باشد.
ماهی سفید دارای طولی برابر با 45 سانتی متر است و بیش ترین طول این ماهی 71 سانتی متر بوده و از وزنی برابر با 4 کیلوگرم برخوردار است. ماهی سفید از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد که 4 الی 6 گرم از این ماهی را چربی و 18 الی 20 گرم از آن را پروتئین تشکیل می دهد. ماهی سفید در دو نوع دریایی و پرورشی یافت می شود که بهترین نوع ماهی سفید، نوع دریایی می باشد و از نوع پرورشی مرغوب تر و خوش طعم تر است. ماهی سفید ماده برای تخم ریزی شکم و پهلو های خود را بر سنگ ها می مالد تا تخم ها از شکم خارج شود.
ماهی سفید از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد و البته این ماهی استخوانی دریای خزر از معروف ترین و مرغوب ترین ماهی شمال محسوب می شود. این ماهی از پوزه ای گرد و دهانی انتهایی برخوردار بوده و ناحیه شکمی این ماهی به صورت مدور می باشد. باله های ماهی سفید، خاکستری یا زردفام می ماند و بدن این ماهی به صورت استوانه ای است.

تغذیه مناسب برای رشد ماهی سفید

ماهی سفید دریایی در طبیعت از هر نوع ماده غذایی مصرف می کند و البته می توان گفت که این ماهی از روده ای کوتاه برخوردار بوده و از غذا های کوچک برای تغذیه استفاده می کند. بهترین غذا برای رشد این ماهی، پلانکتون های گیاهی و جانوری است و البته در رژیم غذایی این ماهی لارو حشرات وجود دارد و از نرمتنان و صدف های دوکفه ای تغذیه می کند. البته باید بدانید که تغذیه ماهی سفید زمانی که مهاجرت تولیدمثل دارد، متوقف می شود و غذای ماهی سفید نر و ماده هیچ تفاوتی با هم ندارند.
منبع: ماهی و میگو ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.