آجری که ابعاد باورنکردنی داشت

در تاریخ شیوه های حرفه ای ساخت و ساز، آجر یکی از قدیمی ترین مصالح برای خانه ها و پروژه های ساختمانی است.

همچنین احتمالاً بادوام ترین است زیرا دیوارهای آجری، پایه ها، ستون ها و سطوح جاده هنوز دست نخورده از هزاران سال پیش باقی مانده اند.

هنگامی که از شما خواسته می شود به یک ساختمان آجری فکر کنید، ممکن است تصویری از یک مدرسه آجری قرمز یا یک ساختار سنتی مشابه را به ذهنتان خطور کند، اما “آجر” به یک ماده اشاره نمی کند.

آجرها را می توان از مواد مختلفی برای اهداف مختلف ساخت. انواع آجرها بر اساس مواد تشکیل دهنده و روش ساخت دسته بندی می شوند.

آجر چیست؟ به طور رسمی، اصطلاح “آجر” برای نشان دادن واحد ساختمانی ساخته شده از خشت شکل استفاده می شود، اما در دوران مدرن به هر واحد ساختمانی با پایه سنگ یا سفال اطلاق می شود که هنگام استفاده در ساخت و ساز با ملات سیمانی متصل می شود.

به طور معمول، اندازه‌های آجر حدود 8 اینچ طول و 4 اینچ عرض دارند که در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. اندازه ها نیز بسته به کشور متفاوت است.

قیمت آجر استاندارد به طور گسترده ای از .25 دلار به ازای هر آجر تا 4 دلار متفاوت است. واحدهای ساختمانی با پایه سنگ یا سفال بزرگتر، مانند آنهایی که در پی استفاده می شوند، “بلوک” نامیده می شوند.

استفاده از آجر در ساخت و ساز مزایای زیادی دارد.

زیبایی شناسی: آجرها رنگ ها و بافت های طبیعی متنوعی را ارائه می دهند.
استحکام: آجرها مقاومت فشاری بالایی دارند.
تخلخل: توانایی رهاسازی و جذب رطوبت به تنظیم دما و رطوبت داخل سازه ها کمک می کند.

حفاظت در برابر آتش: در صورت آماده شدن مناسب، آجر می تواند تا 8 ساعت در برابر آتش با حداکثر درجه حفاظت مقاومت کند.

تضعیف صدا: میزان صدایی که یک دیوار آجری مسدود می‌کند متفاوت است، اما فرم‌های استاندارد می‌توانند به طور متوسط ۶۰ تا ۷۰ دسی‌بل را مسدود کنند، و دیوارهای آجری را می‌توان برای مسدود کردن بیش از ۲۰۰ دسی‌بل ساخت.
عایق: آجرها گرما را به آرامی جذب و آزاد می کنند تا عایق حرارتی عالی در مقایسه با سایر مواد. با کمک به تنظیم و حفظ دمای ثابت داخلی یک سازه، آجرها می توانند 50 درصد انرژی بیشتری نسبت به چوب ذخیره کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.