آب معدنی دماوندی که قادر به تصفیه کردن خون بود

امروزه بیشتر مصرف کنندگان آب آشامیدنی مانند آب معدنی دماوند خود را از سه منبع اصلی تامین می کنند: آب بطری، آب لوله کشی و آب تصفیه شده.

با محبوبیت روزافزون گرایش به سمت سبک زندگی سالم، بسیاری از برندهای آب معدنی در کشورهای توسعه یافته به بازار عرضه می شوند.

اولین برندهای آب کاربردی که با عناصر کمیاب انتخابی، ویتامین ها، عصاره های گیاهی یا پروبیوتیک ها غنی شده اند نیز شروع به ظهور کرده اند.

توسعه قابل توجهی از این صنعت در بازارهای جهانی بین سال های 2002 تا 2008 مشاهده شد که عمدتاً به دلیل مقیاس تولید و فروش چنین محصولاتی در ایالات متحده و آسیا بود.

بسیاری از کشورها قوانین و طبقه بندی های خاص خود را در مورد آب طبیعی دارند و برخی از آنها مشروعیت مصرف آب بطری شده را به جای آب لوله کشی تجزیه و تحلیل کرده اند.

در ایالات متحده، آب بطری به عنوان یک محصول غذایی بسته بندی شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به شدت تنظیم می شود و آب بطری یک انتخاب نوشیدنی ایمن، با طراوت، راحت و به طور مداوم قابل اعتماد است.

طبق قانون فدرال، مقررات FDA که بر ایمنی و کیفیت آب بطری‌شده حاکم است، به اندازه مقررات آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) که بر آب لوله کشی حاکم است (BW، 2017) سخت‌گیرانه است.

تصور اینکه چرا باید به جای آب لوله کشی آب بطری بنوشد، بر اساس این انتظار است که با کیفیت برتر، خوش طعم تر و عاری از خطرات سلامتی باشد.

با این حال، آب معدنی بطری شده باید نماینده ترکیب هیدروژئوشیمیایی آب های زیرزمینی باشد، در حالی که آب لوله کشی می تواند از منابع متعددی مانند آب های زیرزمینی یا آب های سطحی از جمله رودخانه ها و مخازن حاصل شود، در واقع، در هر مورد این آب طبیعی است که در حال تجزیه و تحلیل است.

تولید آب بطری شده توسط انجمن بین المللی آب بطری (BW, 2017) نظارت می شود و به صورت زیر تحلیل می شود:

آب آشامیدنی – آبی که در ظروف استریل قرار می گیرد که برای مصرف انسان استفاده می شود. مواد افزودنی موجود در این آب باید حدود 1 درصد وزن آب باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.